ثبت نام / ورود
مقالات برندها تماس با ما درباره ما

گوشواره نقره زنانه

تا
تومان
از
تومان
  • مشاهده بر اساس :

گوشواره نقره دارای پیشینه فرهنگی دیرینه ای در تاریخ ایران و سایر کشورها است. گوشواره را می توان جزء اولین نقره جات زنانه استفاده شده توسط خانم ها و حتی در مواردی توسط آقایان دانست. در تصاویر و آثار به جامانده از پیشینیان، شواهد بسیاری بر استفاده از گوشواره توسط خانم ها و آقایان وجود دارد. این علاقه به استفاده از گوشواره، نه تنها در طول تاریخ کم نشده است، بلکه به سیر صعودی نیز داشته است. جنس نقره به دلیل فراوانی بیشتر و قسمت پایین تری که به نسبت طلا دارد، گزینه مناسبی برای ساخت انواع زیورآلات، از جمله گوشواره است.

ویژگی های گوشواره نقره زنانه

گوشواره نقره زنانه آویزی است با طرح ها و اشکال متفاوت که توسط حلقه یا قفلی کوچک، به نرمی (لاله) گوش خانم ها وصل می شود. گوشواره نقره زنانه را امروزه نه تنها به لاله گوش، بلکه به قسمت های دیگر گوش نیز، آویزان می کنند. اخیرا نمونه هایی از گوشواره نقره زنانه طراحی و ساخته شده اند که دیگر نیازی به سوراخ کردن گوش ندارند و و می توان آن ها را با استفاده از گیره های مخصوصی که درون  گوشواره قرار دارد، به گوش آویزان کرد. تنوع گستردگی طرح و مدل گوشواره نقره زنانه به قدری زیاد است که از نوزادان گرفته تا افراد مسن سال، می توانند از آن استفاده کنند.

انواع گوشواره نقره زنانه

معمولا گوشواره نقره زنانه را بر اساس نحوه اتصال یا آویز گردن به گوش، به انواع گوناگونی تقسیم بندی می کنند.

  • گوشواره نقره زنانه آویز

این مدل گوشواره نقره زنانه به لاله گوش متصل می شوند و نیاز به سوراخ کردن آن دارد. معمولا این مدل دارای طرح های بزرگتر و سنگین تر و البته گران تر است.

  • گوشواره نقره زنانه حلقه ای

در این مدل گوشواره به شکل حلقه طراحی شده است که به وسیله گیره  و چفت، به گوش بسته می شود. گوشواره نقره زنانه حلقه ای، از ساختاری نسبتا ساده اما شیک برخوردار است.

  • گوشواره نقره زنانه میخی

این مدل دارای یک پین یا قفل کوچک است که از پشت لاله گوش از طریق سوراخِ روی آن به قسمت جلویی و اصلی گوشواره متصل می شود و آن را نگه می دارد.

  • گوشواره نقره زنانه کلیپسی

این مدل را می توان جزو جدید ترین مدل های گوشواره نقره دانست. مزیت این نوع گوشواره نقره زنانه نسبت به سایر مدل ها این است که برای استفاده از آن دیگر نیازی به سوراخ کردن نرمی گوش نیست. گوشواره با داشتن حالتی مانند کلیپس با فشار اهرمی که روی آن تعبیه شده به گوش شما متصل می شود و با فشار مجدد اهرم، به راحتی از گوش جدا می شود.

خرید گوشواره نقره زنانه

معیار های بسیار زیادی برای خرید گوشواره نقره برای خانم ها وجود دارد. اما از مهم ترین معیارها کیفیت، جنس، عیار و قیمت گوشواره نقره زنانه است.  معمولا یکی از معروف ترین عیار ها که بسیار به آن اشاره می شود، عیار ۹۲۵ است. همچنین معیار های دیگری مانند جنس و کیفیت روکش، طرح و رنگ گوشواره نقره زنانه نیز در خرید آن اهمیت بسزایی دارد که بیشتر با توجه به سلیقه و میزان هزینه ای که مشتری میخواهد متقبل شود، متغیر است.