ثبت نام / ورود
مقالات برندها تماس با ما درباره ما

خاص ترین بدلیجات آویزی زنانه کدام است؟


خاص ترین بدلیجات آویزی زنانه کدام است؟

یکی از محبوب ترین اکسسوری ها برای خانم ها، زیورآلات هستند. امروزه برای هر قسمت از بدن بانوان، زیورآلات مخصوصی وجود دارد که باعث زیبایی هرچه بیشتر آن ها می شود. علاقه به بدلیجاتی مانند انگشتر، دستبند، گردنبند و النگو در وجود بسیاری از خانم ها نهفته است و این عوامل را می توان جز محبوب ترین بدلیجات به حساب آورد. هر خانمی حداقل چند مدل بدلیجات آویزی را در جعبه جواهرات خود دارد که در موقعیت های مختلف از آن استفاده می کند. درخشش و زیبایی بدلیجات دقیقا همان چیزی است که خانم ها به سمت آن جذب می شوند و در استایل های مختلف از آن ها استفاده می کنند. بدلیجات بانوان باعث افزایش اعتماد به نفس در آن ها می شود و جایگاه اجتماعی ویژه ای را برای آن ها فراهم می کند. در این مطلب قصد داریم شما را با خاص ترین بدلیجات زنانه آشنا کنیم و نکات مهمی را درباره خرید آن ها به شما ارائه دهیم.

چه نکاتی هنگام خرید بدلیجات زنانه باید رعایت شود؟

اگر می خواهید همیشه از خرید خود رضایت داشته باشید، بهتر است نکاتی را رعایت کنید. برای خرید بدلیجات بانوان هم پیشنهاد می کنیم نکات مهم را در نظر بگیرید تا بتوانید بهترین زیورآلات را برای خود خریداری کنید. در این قسمت چند نکته مهم را به شما یادآور می شویم.

  • زیورآلاتی را انتخاب کنید که رنگ آن ها مناسب رنگ پوست شما باشد. افرادی که رنگ پوست سفید یخی دارند، بهتر است از بدلیجات آویزی که رنگ آن ها نقره ای است، استفاده کنند تا زیبایی و جلوه پوستشان بیشتر شود. افرادی هم که پوست گندمگون دارند، می توانند از رنگ های طلایی و رز گلد استفاده کنند. آن هایی هم که رنگ پوستشان سبزه است، زیورآلاتی که رنگ آن ها ترکیبی از نقره ای و طلایی است، مناسب خواهد بود.
  • قبل از خرید بدلیجات آویزی، به فرم بدن و قدتان حتما توجه کنید. افرادی که قد بلند و هیکل درشت دارند، می توانند از گردنبندهای 45 سانتی استفاده کنند. خانم هایی هم که ریزنقش و قد کوتاه هستند، می توانند از گردنبندهایی که به شکل 7 هستند، استفاده کنند.
  • خانم هایی که قد بلند هستند، گوشواره های بلند برایشان مناسب است و خانم هایی که صورت بیضی دارند، می توانند از گوشواره دکمه ای، حلقه ای، مستطیلی، گرد ویا آویزدار استفاده کنند. آن هایی هم که صور گرد دارند، بهتر است از گوشواره های گرد، دوکی شکل متوسط، مستطیلی و آویزدار کشیده استفاده کنند.
  • برای خرید انگشتر هم افرادی که انگشت های کشیده و بلند دارند می توانند هر مدل انگشتری را برای خود انتخاب کنند. انگشتر های بزرگ با ضخامت زیاد، بیشتر برای انگشت هایی چاق مناسب است. خانم هایی که انگشت های کوتاه دارند، می توانند انگشترهای بند انگشتی که روی بند اول قرار می گیرد، استفاده کنند.

معرفی محبوب ترین ست های پابند و دستبند بدل زنانه

پابند ها یکی از لوکس ترین و لاکچری ترین بدلیجات آویزی زنانه هستند که آن را در نزدیکی قوزک پا می بندند. پابند برای افرادی که شلوارهای کوتاه یا پیراهن می پوشند، جز محبوب ترین بدلیجات به حساب می آیند. دستبند بدل هم از جمله زیورآلات محبوب است که همه خانم ها حداقل یکی از آن را در جعبه جواهرات خود دارند. پابند و دستبندهای بدلی انواع مختلفی دارند و ممکن است از جنس فلز استیل، مهره سنگی و یا پلاستیکی ساخته شوند. نوع فلزی این زیورآلات بیشترین محبوبیت را در بین بانوان دارد. پابند شامل یک زنجیر مانند دستبند است با این تفاوت که معمولا دور تا دور آن پلاک هایی با شکل های مختلف از آن آویزان شده اند. چنین شکلی می تواند جلوه زیبایی را برای پا ایجاد کند.

پابند و دستبند، هم در رنگ های نقره ای در بین خانم ها پرطرفدار است و هم در رنگ طلایی. انتخاب هر یک از این رنگ ها کاملا بستگی به سلیقه خانم و رنگ پوست او دارد. پابند و دستبندهای فلزی که آویزهایی همچون ماه و ستاره، اشکال هندسی، قفل و کلید و غیره هستند، جز خاص ترین بدلیجات محسوب می شوند که خانم ها از آن استقبال ویژه ای می کنند.

پابند و دستبندهای مهره ای یا دارای سنگ های تزئینی و رنگی هم از انواع دیگر بدلیجات آویزی هستند که بیشترین تنوع رنگی را نسبت به سایر مدل ها دارند. این مدل ها بیشتر با لباس های رنگی رنگی و صندل های زنانه در خانه یا دورهمی های دوستانه مورد استفاده قرار می گیرد. نوع دیگر هم پابند و دستبند انگشتی است که در بین بانوان هندی پرطرفدار است و در سال های اخیر خانم های ایرانی هم از آن استقبال کرده اند. معمولا این بدلیجات آویزی را از جنس زنجیر استیل یا نقره می سازند که شامل یک حلقه است که در انگشت وسط پا و دست قرار می گیرد. قفل پابندهای انگشتی در اطراف قوزک پا بسته می شود و باعث زیباتر نشان دادن پاها می شود.

آیا استفاده از بدلیجات زنانه ضرر دارد؟

بدلیجات آویزی زنانه انواع مختلفی دارند. از آن جایی که امروزه نرخ طلا بسیار افزایش پیدا کرده، کمتر کسی قدرت خرید آن را دارد. به همین دلیل بیشتر خانم ها به سمت خرید بدلیجات با جنس نقره، استیل، تیتانیوم و غیره می روند. نقره بعد از طلا درخشندگی و زیبایی بسیار بالایی دارد و قیمت آن هم نسبت به طلا پایین تر است. نقره نه تنها که برای بدن ضرری ندارد بلکه بسیار پر فایده هم است. اگر قدرت خرید نقره را هم ندارید، می توانید به سراغ بدلیجات بانوان از جنس استیل بروید که قیمت بسیار مناسب دارند. اما سعی کنید استیلی را انتخاب کنید که استحکام و ماندگاری آن بالا است و رنگ آن هم به مرور زمان از بین نمی رود و رنگ ثابت است. استیلی جنس خوب و بی ضرر است که اگر یک روز کامل در آب باشد هم تغییر رنگ نمی دهد. در این صورت می توان اطمنیان حاصل کرد حساسیت پوستی هم ایجاد نمی کند.

نحوه ست کردن بدلیجات زنانه با توجه به استایل آن ها

بدلیجات آویزی که خانم ها استفاده می کنند، باید متناسب با مناسبتی باشند که قصد رفتن به آن را دارند. به عنوان مثال اگر می خواهید لباس های پوشیده در مهمانی های نیمه رسمی بپوشید، یا پیراهن کوتاه یا بلند زنانه ساده و یا بلوز شلوار رسمی و شومیز و دامن بپوشید، باید زیورآلاتی استفاده کنید که زرق و برق کمتری دارند و ساده و ظریف هستند.

برای مهمانی های بزرگ که قرار است پیراهن های بلند سنگ دوزی یا سوزن دوزی شده بپوشید، باید از زیورآلاتی استفاده کنید که زرق و برق آن ها بیشتر است و در آن ها سنگ یا جواهر به کار برده شده است.

برای استایل های روزمره که لباس های ساده با ترکیب رنگ خنثی می پوشید و طرح لباس هایتان خیلی شلوغ نیست، می توانید از بدلیجات بانوان که بزرگ و تک هستند استفاده کنید. اگر لباستان شلوغ و رنگی رنگی است باید از زیورآلات کوچک و ساده استفاده کنید. در هر صورت شما می توانید بنا بر سلیقه و نوع استایل خود از خاص ترین بدلیجات زنانه که معرفی کردیم، استفاده کنید.