ثبت نام / ورود
مقالات برندها تماس با ما درباره ما

لوکس ترین نقره جات بچه گانه کدام است؟


لوکس ترین نقره جات بچه گانه کدام است؟

کودکان مانند بزرگسالان علاقه زیادی به زیورآلات دارند، اما خرید زیورآلات ساخته شده از فلز طلا برای همه ممکن و میسر نیست. همچنین کودکان به دلیل بازیگوش بودن نمی توانند از این فلز گرانبها مراقبت کنند. از طرفی به دلیل گران قیمت بودن طلا استفاده از این فلز می تواند امنیت کودک را به خطر بیندازد. از این رو برخی خانواده ها تمایل دارند زیورآلات نقره را برای استفاده کودکان خود تهیه کنند.

 نقره فلزی بسیار نرم و انعطاف پذیر با رنگ نقره ای بسیار جذاب است. با استفاده از این فلز می توان طرح های مختلفی از زیورآلات اعم از گوشواره، گردنبند، زنجیر، دستبند، ساعت، انگشتر، پابند و غیره طراحی کرد و ساخت. طبق تحقیقات انجام شده امروزه بدلیجات ساخته شده با فلز نقره طرفداران و خریداران بیشتری نسبت به طلا دارد. لوکس ترین نقره جات بچه گانه در طرح های مختلفی تولید شده اند که براقیت و زیبایی فلز نقره در کنار هنرمندی طراحان و سازندگان این زیورآلات، زیبایی آن ها را دو چندان کرده است.

 نقره فلزی است که گرما، نور و برق را بهتر از هر فلز دیگری انتقال می دهد. نقره جات کودکانه در تماس با آب و یا اکسیژن تغییر رنگ نداده و کیفیت و زیبایی خود را از دست نمی دهند. زیبایی زیورآلات نقره شاید همسطح با زیورآلات طلا و یا حتی در مواردی بیشتر از آن ها باشد. اما قیمت مناسب نقره و تاثیرات و فواید بسیار این فلز باعث شده طرفداران بیشتری داشته باشد.

فواید استفاده از نقره جات بچه گانه چیست؟

علاوه بر زیبایی و ساخت راحت بدلیجات با استفاده از نقره، این فلز فواید زیادی هم برای بدن دارد. اهمیت این موضوع آنقدر زیاد است که گاهی برخی از افراد برای کودکان خود ظرف هایی از جنس نقره تهیه می کنند تا کودک در آن غذا بخورد. اولین و مهم ترین فایده نقره این است که نوعی آنتی باکتریال محسوب می شود. یعنی با استفاده از زیورآلات نقره می توانید از بدن کودک در برابر میکروب ها و باکتری هایی که باعث ایجاد بیماری می شوند، مراقبت و محافظت کنید. در گذشته برای درمان برخی از بیماری ها مانند سل و سوزاک از نقره و قرار دادن آن بر روی پوست بدن افراد استفاده می کردند.  

اکثریت والدین از ضعیف بودن سیستم ایمنی بدن کودکان خود گله می کنند. شما برای تقویت سیستم ایمنی بدن کودک خود، می توانید از زیورآلات نقره و یا حتی ظروف نقره استفاده کنید. فایده دیگر این فلز ضد درد بودن و یا اثر کاهش دهنده درد است. با استفاده از نقره جات بچه گانه برای کودکان خود می توانید موجب افزایش و ارتقاء سطح سلامت بدن کودکتان شوید. تحقیقات نشان داده است که استفاده از نقره جات بچه گانه می تواند به آرام شدن کودکان کمک زیادی کند. در برخی ادیان مانند دین اسلام به استفاده از زیورآلات نقره مانند انگشتر و گردنبند برای کودکان به دلیل خواص مثبت زیاد آن توصیه و سفارش شده است.

مهم ترین ویژگی نقره جات بچه گانه

علاوه بر خواصی که فلز نقره دارد، نقره جات بچگانه باید از ویژگی های خاص خود برخوردار باشند. یکی از این ویژگی ها این است که این نقره جات باید سبک وزن باشند تا برای کودک آزار دهنده نباشند. همانطور که می دانید کودکان دائما در حال فعالیت هستند. بنابراین بهتر است از زیورآلاتی استفاده کنید که سبک و ظریف باشند.

 معمول نقره جاتی که به طور اختصاصی برای کودکان ساخته می شوند، ایمنی بالایی دارند. یعنی قسمت هایی مانند قفل گردنبند و دستبند و یا پیچ گوشواره طوری طراحی و ساخته می شود که به راحتی با فعالیت کودک باز نشوند. همچنین طرح هایی که برای ساخت نقره جات بچگانه مود استفاده قرار می گیرد نباید تیز یا بیش از حد کوچک باشند. علاوه بر این ها بهتر است طرح هایی از نقره جات بچگانه را انتخاب کنید که نیاز به نگین و یا سنگ های زینتی نداشته باشد تا نگران در دهان گذاشتن آن ها توسط کودک و خفگی کودک خود نباشید. سعی کنید برای خرید زیورآلات نقره به فروشگاه های معتبر مراجعه کنید تا نقره اصل در اختیارتان قرار دهند.

شیک ترین سرویس نقره بچه گانه

سرویس های نقره بچگانه شامل گردنبند، زنجیر، دستبند و گوشواره می باشند که همگی از یک طرح ساخته می شوند. سرویس های نقره بچگانه در طرح های مختلفی ساخته می شوند؛ طرح هایی مانند گل، قلب، پروانه، ستاره، ماه، ماشین، حیوانات مختلف، شخصیت های کارتونی، نام کودک و غیره. انتخاب یک سرویس نقره بچگانه به عنوان شیک ترین سرویس نقره بچگانه امری کامل سلیقه ای است. در انتخاب شیک ترین و لوکس ترین نقره جات بچگانه بهتر است ابتدا ایمنی و سلامت کودک و سپس علاقه و سلیقه خود او را در نظر بگیرید.

اما اگر قرار است برای کودک هدیه بخرید، بهتر است طرح هایی را انتخاب کنید که با روحیه فرزندتان همخوانی داشته باشد. بهتر است از طرح ها و نماد های خاص استفاده نکنید. همچنین به سن کودک توجه داشته باشید و نقره جاتی انتخاب کنید که متناسب با سن و جثه کودک باشد. مثلا در انتخاب زنجیر و گردنبند برای کودک باید به جثه او توجه کنید. در صورت تنگ بودن زنجیر امکان خفگی کودک وجود دارد و در صورت بلند بودن زنجیر امکان دارد کودک به طور مکرر آن را از گردن خود خارج کند. یادآوری این نکته لازم است که هیچ گاه اجازه ندهید کودکتان به همراه این زیورآلات بخوابد. حتی گوشواره و دستبند را هنگام خواب از بدن کودک جدا کرده تا کودک را از هر گونه خطر احتمالی در امان نگه دارید.

آیا نقره برای بدن کودک ضرر دارد؟

به طور کلی نقره هیچ ضرری برای کودکان و سایر افراد ندارد. اما گاهی اوقات بدن کودک به این فلز حساسیت نشان می دهد. در صورتی که با استفاده از زیورآلات نقره پوست کودک شروع به خارش و یا سوزش کرد، نشان دهنده این است که کودکتان به این نوع فلز حساس بوده و بهتر است از آن استفاده نکند. در این شرایط می توانید نقره جات بچگانه را با آب طلا یا رادیوم روکش کنید تا از حساسیت های پوستی جلوگیری شود.